BMW iX3, i3’ten bu yana BMW’nin ilk tam teşekküllü , saf elektrikli spor aktivite aracı. Yeni BMW iX3 emisyon içermeyen yepyeni bir sürüş keyfinin habercisi.
Azami 460 km menzile ve 18,5 kWsa / 100 km’den başlayan elektrik tüketimine sahip Yeni BMW iX3 çıtayı oldukça yukarı taşıyor.Yeni BMW iX3’ün 286 bg güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoru, 0’dan 100km/sa hıza 6,8 saniye gibi kısa bir sürede ulaşarak, BMW’nin eşsiz RWD (Rear Wheel Drive) sürüş keyfini yaşatmaktadır. Yani güç, arka tekerlekleri döndüren 286 beygir gücündeki bir elektrik motorundan gelmektedir.
İX3 hakkında ilk farkedilen şeylerden biri, Aytaşı Gümüş mat kaplaması ve yan etekler boyunca yeniden tasarlanan böbrek ızgaradan arka difüzör ve aprona kadar uzanan mavi vurgulardır.Bu vurgular aracı diğer modellerden ayırıyor ve BMW ‘nin gelecekteki modelleri için ‘‘yeni bir ton’’ yarattığı söyleniyor. 
Araçta göze çarpan bir diğer değişim de böbrek ızgaraların biraz daha şişirilmiş olması. Aynı zamanda farların 10 mm daha ince, daha standart ve lazer teknolojisi olarak uyarlanabilir Matrix Led’lerle birlikte geliyor olması da göze çarpan yeniliklerden.Aracın arka ve ön tamponlarında da bazı değişiklikler yapılmış. Araca sportif bir tasarım düzenlenmesi yapılmış ve dışarıdan bakıldığında elektrikli araç izleniminden çok arazi aracı görünümü verilmiş. Dış tasarımı tamamlayıcı 3D efektli stop LED’ler de araca çekici bir görünüm kazandırılmış. Otomobilin ağırlık merkezi ise yaklaşık 74 mm kadar yere yaklaştırılmış.

İX3’ün iç tasarımında, isteğe bağlı olarak koltuklarda Sensatec deri seçimi yapılabiliyor. Araç içerisindeki deri koltuk seçimi ve koltuk renginin iç detaylarda kullanılması da araca ayrı bir hava katıyor. Koltukların yanı sıra direksiyonu da yenilenmiş. Hatta vites kolunda ince ayarlar yapılmış ve orta konsolda çeşitli yenilikler de sunulmuş. Yenilenmiş BMW iX3, 12.3 inç’lik tamamen dijital bir sürücü ekranı ve sürücü ekranı ile aynı boyutta revize edilmiş bir dokunmatik ekran ortaya çıkarmış. Düğmeler ile ızgara görünümleri yenilenmiş.
460 km menzil değeri de bulunan aracın,  10 dakikada hızlı şarj özelliği de mevcut olan özellikleri arasında. Bu 10 dakika şarj ile de tam olarak 100 km menzil gidebiliyor.
Günümüzde tüm markalar artık elektrifikasyona geçiyorlar. BMW’ de  İ markasını çok daha önceden kurmuştu.Şimdi de güncel modellerine bu şekilde elektrikli versiyonlar ekleyerek ürün gamını hızla arttırmaya devam ediyor.Çoğu marka elektrikli otomobilini daha farklı, daha dikkat çekici tasarımlarla yapıyor.Fakat İX3’ün bu anlamda standart X3 modeli ile çok benzer olduğunu görüyoruz.Eğer çok daha yenilikçi, geleceği düşünen, sessiz, konforlu bir araç istiyorsanız İX3’ü tercih edebilirsiniz.